۸ راهکار برای کاهش اشتها

۸ راهکار برای کاهش اشتها

۸ راهکار برای کاهش اشتها

[ad_1]
به‌سادگی اشتهای خود را سرکوب کنید..

یکی از مشکل‌ترین جنبه‌های رژیم غذایی گذراندن لحظه‌های طاقت‌فرسای گرسنگی است. هیچ‌کس بهتر از بدن‌سازان از پس رژیم‌های غذایی سخت برنمی‌آید. البته بیشتر مردم به دنبال چنین ظاهری نیستند و نتیجه رژیم‌های آنان برای خودشان اثرگذار است. گراف چند راهکار واقع‌بینانه‌تر برای فرونشاندن اشتها در رژیم‌های دشوار معرفی می‌کند:

۱. جویدن آدامس

جویدن آدامس یکی از بهترین راه‌های تحمل گرسنگی است. این کار حس خوردن را برای فرد شبیه‌سازی می‌کند. استفاده از آدامس‌های بدون شکر که کم‌کالری یا بدون کالری هستند توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۱۱ فایده شگفت‌انگیز آدامس

۲. نوشیدن قهوه

قهوه ماده‌ای طبیعی برای سرکوب کردن اشتها است. این نوشیدنی کالری کمی دارد و به لطف کافئین موجود در آن سوخت‌وساز بدن نیز بالا می‌رود. مراقب باشید با افزودن شکر و خامه زیاد کالری اضافه به بدن وارد نکنید.

بیشتر بخوانید: ۷ خاصیت شگفت‌آور قهوه

۳. نوشیدن آب

گفته می‌شود سیگنال‌های گرسنگی و تشنگی بسیار شبیه به یکدیگر بوده و مغز انسان به‌راحتی آنها را با هم اشتباه می‌گیرد. زمانی که احساس گرسنگی کردید لیوان آبی بنوشید و تأثیر آن را در کاهش گرسنگی مشاهده کنید. یک لیوان نوشابه رژیمی (اصل) نیز جایگزین خوبی است، تبدیل آن به کربن در بدن به شما حس سیری می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ۷ راه برای افزایش میزان آب دریافتی بدن

۴. مسواک زدن

درمسواک زدن چیزی هست که گرسنگی را رفع می‌کند، البته در مورد چگونگی کارکرد آن مطمئن نیستیم. همچنین می‌دانیم همه دندان‌های تمیز را دوست دارند پس، از مسواک‌زدن ضرر نخواهید کرد.

اشتها
downtoearth.org

۵. مصرف مواد غذایی بدون شکر و کم‌کالری

یکی از امتیازاتی که در رژیم غذایی به افراد داده می‌شود خوردن هر میزان سبزیجات است که میل دارند. احتمال اینکه این غذاهای کم‌کالری را بیش از اندازه مصرف کنید بسیار کم است. سبزیجات مواد مغذی زیادی در اختیار بدن قرار می‌دهند. ژله بدون شکر نیز کالری کمی داشته و می‌توانید آن را به‌عنوان دسر میل نمایید.

۷. یافتن سرگرمی

این راه‌حل شاید واضح باشد اما ارزش یادآوری کردن را دارد. ممکن است شخصی با گرفتن رژیم غذایی، بیش از پیش به بازی‌های ویدیویی رو بیاورد. البته این سرگرمی برای افراد مختلف متفاوت است مانند مطالعه، باغبانی و غیره. توصیه می‌کنیم فعالیتی بیابید که از آن لذت می‌برید و تمرکز ذهن‌تان را به چیزی غیر از غذا معطوف کنید.

۸. مصرف پروتئین

بهترین گزینه برای کاهش اشتها مصرف پروتئین است که بر کسی پوشیده نیست. پروتئین برای مدت بیشتری شما را سیر نگه داشته و برای آب کردن چربی که در فرایند گوارش نیاز است بهترین انتخاب می‌باشد.

حالا وقت آن است که این روش‌ها را امتحان کرده، اشتهای‌تان را سرکوب کنید و به تناسب اندام و احساس رضایت دست یابید. میزان اثرگذاری این راه‌کارها یا روش‌های دیگری که برای کاهش اشتها استفاده می‌کنید را با ما درمیان بگذارید.

[ad_2]

Share this post