علل دیر ارضا شدن و عدم ارگاسم برخی بانوان چیست؟

علل دیر ارضا شدن و عدم ارگاسم برخی بانوان چیست؟

علل دیر ارضا شدن و عدم ارگاسم برخی بانوان چیست؟

● دلایل روانشناسی شامل
تصور گناه بودن ارتباط جنسی / حیائ و شرم از ازتباط جنسی / استمنا / نزدیکی دردناک / سابقه سواستفاده جنسی وغیره.
● درمان
در درمان این افراد باید بیشتر به فاکتورهای احساسی توجه شود درمان شامل دادن اطلاعات و تکنیک های مخصوص جهت تمرین در منزل در این مرحله پزشک کمک می کند تا اضطراب و یا هیجان کاهش پیدا کند همچنین برای کشف احساساتی که در به ارگاسم رسیدن برای زن خوشایند است یک برنامه منحصر بفرد طراحی می نماید.
● Sexual Trauma سواستفاده جنسی
سواستفاده جنسی باعث طیف وسیعی از مشکلات جنسی می گردد از جمله عدم ارگاسم / عدم لذت از رابطه جنسی / ترس / انقباض ماهیچه های اطراف واژن و غیره.
● دلایل روانشناسی شامل
سابقه سواستفاده جنسی دوران کودکی / تجاوز و یا اولین تجربه جنسی دردناکی / تصور کوچک بودن واژن / احساس ترس و گناه از نزدیکی و ترس از حاملگی و یا هرگونه ترس ونگرانی دیگر.
● Vaginismus انقباض ماهیجه های اطراف واژن
در این حالت قسمتی از عضلات صاف دهانه واژن به شکل غیراختیاری دچار اسپاسم می شوند بطوریکه نزدیکی را سخت و یا غیرممکن می سازد نزدیکی توام با درد احساس حقارت و یا احساس ترس می باشد.● درمان
درمان شامل آموزش های روانشناسی در مورد مسائل احساسی است همچنین تلاش برای بالا بردن اعتماد به نفس و آموزش اینکه علت بیشتر این مشکلات استرس واضطراب می باشد.
● درمان
درمان با توجه به علت دردناک بودن مقاربت صورت می گیرد.
مثلا در خشکی واژن از ژلهای لوبریکنت در یائسگی از هورمونهای استروژن می توان استفاده نمود و غیره.
● Painful Intercourse/Dysparenia مقاربت دردناک
زنان گاهی حین مقاربت درد را تجربه می نمایند ولی وقتی به شکل مداوم باشد باید درمان گردد.
مقاربت دردناک ممکن است نشانه اندومتریوز خشکی واژن نازک شدن دیواره واژن در اثر یائسگی واکنش های حساسیت به مواد کاربردی مانند شتشو دهنده ها مواد اسپرم کش و غیره باشد.
اگر مقاربت دردناک ماهها و یا سالها باقی بماند عوامل روانشناسی مانند استرس / هیجان / اضطراب در مورد نزدیکی / سواستفاده جنسی و غیره دخیل باشند.

Share this post