ادرار کردن بعد از نزدیکی

ادرار كردن بعد از نزديكي

ادرار کردن بعد از نزدیکی

ادرار کردن بعد از نزدیکی

ادرار کردن بعد از نزدیکی و ارضا شدن لازم است یا نه؟ بسیاری از زوجین نمی دانند که آیا بعد از نزدیکی باید به دستشویی بروند و ادرار کنند و یا لازم به ادرار کردن بعد از نزدیکی نیست؟! اگر شما هم می خواهید بدانید که ضرورت ادرار کردن بعد از نزدیکی در مردان و زنان چیست با این مقاله از سایت سماتک همراه باشید. احتمالا شنیده‌اید که جهت جلوگیری از ابتلا به عفونت مجاری ادراری، زنان باید بعد از رابطه جنسی به دستشویی بروند. ادرار کردن بعد از نزدیکی برای زنان و مردان ضروری است و با این حال باید بگوییم این فقط یکی از آن قوانین ناخوانده‌ای است که بسیاری با احتیاط دنبال می‌کنند و یا ناآگاهانه نادیده می‌گیرند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که چرا ادرار کردن بعد از نزدیکی الزامی است.

 

فواید ادرار کردن بعد از نزدیکی

درست است که عفونت مجاری ادراری در زنان رایج است و زنان فعال‌تر از نظر جنسی احتمال بیشتر ابتلا به آن را دارند. عفونت مجاری ادراری زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری‌ها از مجرای مثانه حرکت کرده وارد مثانه شوند و در آنجا به رشد و تکثیر بپردازند. آناتومی بدن زنان و کوتاهتر بودن مجاری ادراری باعث می‌شود باکتری‌ها فاصله کوتاهتری برای رسیدن به مثانه طی کنند و به همین دلیل است که احتمال ابتلا به انواع عفونت‌های مجاری ادراری در زنان شایع‌تر است. رابطه جنسی اغلب با نوعی عفونت مجاری ادراری به نام سیستیت در ارتباط است، این باکتری در حین رابطه تولید شده و می‌تواند از طریق مجاری ادراری به مثانه راه یابد.

 

ضرورت ادرار کردن بعد از نزدیکی

ادرار کردن بعد از نزدیکی به شما کمک می‌کند تا باکتری‌های احتمالی تولید شده حین رابطه را قبل از ورود به مثانه و مجاری ادراری دفع نمایید. اما باید خاطر نشان کرد برای این امر زمان مطلقی وجود ندارد. به عقیده متخصصان اادرار کردن بعد از نزدیکی میزان ابتلا به عفونت‌های مجاری ادراری را به حد چشمگیری کاهش می‌دهد، اما انجام فوری و بلافاصله آن پس از ارضا شدن بی اساس است و بنابراین ضرورتی وجود ندارد که برای انجام آن عجله کنید. با این حال نباید آن را به مدت بسیار طولانی و بیش از ۷ ساعت بعد از نزدیکی به تعویق انداخت.

 

فواید ادرار کردن بعد از نزدیکی برای مردان

برخی از افراد ممکن است فاکتور‌هایی داشته باشند که آن‌ها را به انواع عفونت‌های ادراری مستعدتر کند. از جمله این عوامل می‌توان دیابت، سنگ کلیه و یا ناهنجاری‌های دستگاه ادراری را نام برد. اگر بیش از دوبار طی مدت شش ماه و یا بیش از سه بار در سال به عفونت مجاری ادراری مبتلا می‌شوید، خود را مستعد ابتلا به این بیماری بدانید. با این حال باز هم بین ادرار کردن بعد از نزدیکی و یا ۳۰ دقیقه پس از آن تفاوتی وجود ندارد.

 

فواید ادرار کردن بعد از نزدیکی برای زنان

علائم این عفونت ممکن است شامل التهاب مکرر ادرار، تیره شدن یا خونریزی پوست و احساس سوزش در هنگام ادرار باشد. در صورت دیدن چنین علائمی در اولین فرصت با پزشک خود در مورد گزینه‌های درمان و دارو‌های پیشگیرانه مشورت کنید.

 

ادرار کردن بعد از نزدیکی لازم است

ادرار کردن بعد از نزدیکی باید خیلی سریع انجام شود و حتما می دانید که بسیاری از مردان هنگام ادرار کردن بعد از نزدیکی کمی با مشکل مواجه می شوند و باید چند لحظه ای را صبر کنند اما نباید به هیچ وجه ادرار کردن بعد از نزدیکی را به تعویق بیندازید.

 

Share this post